عدم وابستگی به یک نوع هارددیسک خاص

عدم وابستگی به یک نوع هارددیسک خاص و امکان استفاده همزمان از هارددیسک های با حجم، مدل، نوع و سازنده مختلف.

تمامی انواع استورج که از سیستم های راید استفاده می کنند، وابسته به استفاده از هارد دیسک های خاص هستند. در یک سیستم راید، کنترلر راید به زمان پاسخگویی دیسک بسیار حساس است و در صورتیکه یک دیسک آرایه در زمان مناسب به کنترلر پاسخ ندهد، با وجود اینکه دیسک سالم است، اما کنترلر آنرا fail می کند. (زمان TLER برای دیسک قابل استفاده در RAID باید زیر ۷ ثانیه باشد، در حالیکه این زمان در دیسک های عادی گاهی تا دو دقیقه طول میکشد).

به همین دلیل معمولا کنترلرهای راید فقط از دیسک های NearLine SAS یا Enterprise SATA پشتیبانی میکنند که قیمت این ها حداقل سه برای دیسک های با ظرفیت معادل عادی آنها است.

این مشکل در کنترلرهای گران قیمت تر، بسیار بدتر می شود، زیرا سازندگان این سیستم ها بصورت عمدی امکان استفاده از هاردهای معمولی NL-SAS و Enterprise SATA را هم مسدود می کنند، و بنابراین فقط استفاده از هاردهای تغییر یافته با فرم ویر آنها وجود دارد که گاهی ده برابر قیمت هارد عادی معادل آن باید پرداخت شود.

علاوه بر این در تمامی کنترلرهای راید، تنها امکان استفاده از دیسک های هم نوع، و هم اندازه وجود دارد و مثلا اگر در یک آرایه اندازه یک دیسک از بقیه کمتر باشد، از ظرفیت تمام دیسکهای دیگر هم فقط به همین اندازه کمتر استفاده می شود.

Xendure قابلیت استفاده از دیسک های عادی و با سایزهای مختلف را در کنار هم دارد. Xendure می تواند حتی از دیسکهای Desktop برای بهترین قیمت ممکن استفاده کند. علاوه بر این می توان دیسک های با سازندگان مختلف و سایزهای مختلف را به راحتی در کنار هم، و بدون کمترین کاهش پرفورمانس استفاده کرد. به عبارت دیگر، استفاده میکند در هر زمان دیسک های با ظرفیت کمتر خود را از استورج خارج کرده و دیسک های با ظرفیت بیشتر جایگزین آن کند و ظرفیت دیسک بلافاصله بعد از اضافه شدن به سیستم و بدون نیاز به تغییر پیکربندی قابل استفاده است.