طراحی سیستم بصورت share شده

طراحی سیستم بصورت share شده و بدون نیاز به نرم افزارهای فایل سیستم اضافی برای share کردن آن.

متخصصینی که از سیستم های SAN به عنوان ذخیره ساز مشترک در یک سیستم استفاده کرده اند، با مشکلات ناشی از share کردن یک دیسک بین چندین هاست مختلف آگاه هستند. بصورت عادی امکان به اشتراک گذاشتن یک دیسک با چندین هاست مختلف، فقط از طریق فایل سیستم هایی که خاص برای اینکار طراحی شده اند وجود دارد. یک روش به اشتراک گذاشتن یک دیسک بین چند هاست مختلف، استفاده از فایل سیستم های share شبکه مانند NFS و CIFS (یا همان Windows Share) است، اما در اینجا خود سرور share تبدیل به گلوگاه سیستم می شود، چون تمام ترافیک باید از داخل آن عبور کند.

راه حل دیگر استفاده از فایل سیستم های خاص SAN Sharing مانند SANERGY یا MetaSAN است. این فایل سیستمها روند آموزشی دشواری دارند و علاوه بر آن، قیمت های لایسنس آنها هم گزاف و سرسام آور است و معمولا برای کار نیاز به شبکه های فیبر با پروتکل FC دارند.

Xendure دارای فایل سیستم خاص خود و کلاینت خاص خود برای سیستم عامل های مطرح مانند لینوکس، ویندوز و مک است. با استفاده از این کلاینت، فایل سیستم Xendure به عنوان یک دیسک لوکال سیستم هاست دیده شده و امکان دسترسی به آن از طریق چندین هاست مختلف فراهم می شود. این باعث می شود نیاز به share کردن فایل سیستم Xendure از طریق شبکه از بین برود، نیازی به خرید نرم افزارهای فایل سیستم مجزا نباشد و نیاز به برپایی زیرساخت شبکه مجزا، مانند فیبر برای استفاده از سیستم هم مرتفع شود.