افزایش حجم سیستم بصورت online

افزایش حجم سیستم بصورت online و اضافه شدن حجم مفید سیستم با افزودن هارد / نود جدید بدون نیاز به تغییر پیکربندی سیستم.

مشکل اساسی که در سیستم های RAID وجود دارد، این است که پس از ساخت یک آرایه، امکان تغییر آن بدون نابود کردن و ساختن مجدد آن امکان ندارد. به عبارت دیگر بعد از ساخته شدن یک آرایه و شروع به کار آن، امکان تغییر آن فقط به این صورت وجود دارد که از کل اطلاعات آرایه بک آپ گرفته شود، سپس آرایه از نو ساخته شود. این امر اگرچه در حجم های کوچک، مثلا تا چند ده ترابایت فقط دردسرزا است، اما در حجم های بزرگ، مانند چند صد ترابایت، غیر ممکن می شود، زیرا مدیر سیستم ابتدا باید یک حجم چند صد ترابایتی برای بک آپ پیدا کند، تا بتواند عملیات تغییر آرایه را انجام دهد. به همین خاطر معمولا در این سیستم ها حجم آرایه را محدود به چند دیسک گرفته، و بعد چندین آرایه را با چیزی شبیه یک Logical Volume Manager (LVM) با هم یکی میکنند.

علاوه بر این بیشتر کنترلرهای هارد تعداد هارد دیسک محدودی را پشتیبانی می کنند، که برای کنترلرهای mid range این عدد معمولا زیر ۲۰۰ هارد دیسک است و در صورت نیاز به تعداد هارد بیشتر، باید کنترلر جدید خریداری شود.

Xendure از فلسفه طراحی distributed استفاده میکند که در آن می توان تعداد نود و هارد دیسک را تا ده ها هزاران عدد افزایش داد. در Xendure با افزودن هر نود یا هارد جدید به سیستم، بلافاصله و بدون نیاز به تغییر پیکربندی، حجم اضافه شده به سیستم قابل استفاده است . علاوه بر این با افزودن نودهای جدید به سیستم، علاوه بر حجم، پرفورمانس سیستم هم افزایش خواهد یافت.