امکان انتخاب بین سرعت یا حجم

امکان انتخاب بین حداکثر سرعت یا حداکثر حجم و امکان انتخاب بین نودهایی با 12 تا 36 هارددیسک. (High Capacity, , High Speed)

در بیشتر سیستم های استورج،‌ ساختار از یک کنترلر راید و تعدادی JBOD که دیسک ها را در خود نگهداری می کنند تشکیل می شود. دراین حالت معمولا تعداد هارد دیسک هایی که یک کنترلر پشتیبانی می کند یک عدد محدود (معمولا تا ۱۹۲ درایور در استورج های mid range) است و خود کنترلر راید هم بصورت bottleneck سیستم در آمده وآنرا محدود می کند. هر JBOD هم یک تعداد ثابت و مشخص هارد را پشتیبانی می کند.

Xendure بصورت distributed طراحی شده است و حجم و پرفورمانس سیستم با افزایش تعداد نود بالا می رود. Xendure دارای دو نوع node است که یکی ۱۲ هارد دیسک در 2U و یکی ۳۶ هارد دیسک در 4U را پشتیبانی میکند. این باعث می شود خریدار بر اساس اهمیت پرفورمانس یا حجم در کار خود،‌ بتواند تعداد نود بیشتر از نوع ۱۲ هارد برای پرفورمانس بالاتر، یا تعداد نود کمتر (از نوع ۳۶ هارد) اما با تراکم حجم بیشتر برای حجم بالاتر را انتخاب کند.

به عبارت دیگر استفاده کننده می تواند یک رک 42U را با ۱۰ نود ۳۶ هارد، یعنی ۳۶۰ هارد، و یا ۲۰ نود ۱۲ هارد یعنی ۲۴۰ هارد پر کند. که در حالت اول بیشترین حجم به ازای فضا و در حالت دوم بیشترین پرفورمانس به ازای فضا قابل دستیابی است.

علاوه بر این وجود دو نوع node به استفاده کننده امکان می دهد تا بر اساس بودجه خود اقدام به خرید استورج کند، یعنی برای شروع از ۵ نود ۱۲ هارد شروع کرده و بعدا با گسترش نیاز خود به تدریج نودهای ۱۲ یا ۳۶ هارد جدید به سیستم اضافه کند.